Kampery też jeżdżą na gazie!

 4 i 5 listopada 2013 r gościliśmy w firmie grupę partnerów handlowych z kilku bałkańskich krajów. Wizyta niecodzienna. Ekipa przyjechała na montaż instalacji gazowej w samochodzie turystycznym potocznie zwanym kamperem. Pojazd zbudowany został  na bazie Fiata Ducato z silnikiem 2.3 litra, 130 KM. Auto zostało zakupione specjalnie do celów pokazowych funkcjonowania instalacji gazowej do silników Diesla: Oscar-N Diesel.
Montaż przebiegł bardzo sprawnie i szybko. Auto przyjechało do nas z zamontowanym już zbiornikiem gazu, wlewem oraz reduktorem. Pozostałe, najważniejsze elementy instalacji Oscar-N Diesel, zamontowane zostały przez bałkańską grupę w naszym firmowym warsztacie samochodowym, przy wsparciu naszego doradcy technicznego – specjalisty w konwersji aut zasilanych ropą. Całość operacji zamknęła się w obrębie jednego dnia.
Kolejny dzień to etap kalibracji oraz testów drogowych. Lecz prawdziwy test dopiero przed nami: trasa na Bałkany. Wkrótce poinformujemy o jego efekcie i dokładnych wynikach spalania 🙂